SATICI / TEDARİKÇİ KURALLARI

SATICI / TEDARİKÇİLER İÇİN KURALLAR
 
  • Satıcı ya da Tedarikçi olarak Kullanıcı Sözleşmesi'ni inceleyip kuralları bilmeniz ve işlemlerinizi bu kurallara uygun olarak gerçekleştirmeniz gerekir. 

  • Kullanıcı Sözleşmesinde yer verilen düzenlemeler ile birlikte aşağıdaki kurallara dikkat etmeniz gerekmektedir; Tedarikçi olarak; listelediğiniz ürün veya hizmetlerin satış arz edilmesi, satılması, teslimatı dahil ilgili her türlü işlemden dolayı sorumluluk size aittir.

  • Satıcı olarak, belirlediğiniz satış süresi boyunca, herhangi bir nedenle satıştan kaçınmayacağınızı veya Sitede listelediğiniz ürünleri almak isteyen alıcılar ile iletişim kurarak veya anlaşarak alıcılara, Site dışında ve/veya Risk Yok Sistemini kullanmasını engelleyecek şekilde satış yapmamayı kabul etmektesiniz. 

  • Tedarikçi olarak, Alıcı tarafından ödemesi yapılmış bir ürünü satmakla yükümlüsünüz.


  • Tedarikçi olarak; F.T.P.’nin belirlediği Yasaklı Ürünler bölümü kapsamına giren ürün veya ürünleri dikkatli bir şekilde incelemeli ve bu kapsamdaki ürünleri listelememelidirler.

  • Tedarikçi olarak alıcıların, ürün veya hizmetleri satın alınmasından itibaren olası iadesine kadar olan tüm süreçte F.T.P. Kullanıcı sözleşmesine ve mevzuata uygun olacak şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir.  Alıcılar tarafından şikayet almanız halinde, üyeliğiniz, F.T.P. tarafından yapılan değerlendirme sonucunda kısıtlanabilir veya iptal edilebilir.

  • Listeleme ve diğer hizmetlere ilişkin aşağıdaki ücretler geçerli olacaktır. F.T.P., ücretlendirme politikasını ve ücretleri zaman zaman 7 gün önceden yapacağı duyurular veya göndereceği mesajlar ile değiştirebilecektir. Bu değişikliği kabul etmeyen kullanıcılar 7 gün içerisinde tazminatsız ve cezasız olarak üyelikten ayrılabilecektir. Üyelikten ayrılmayan tedarikçiler için güncel ücretler geçerli olacaktır. 

  • F.T.P., tüm tedarikçilerin ürünlerinin eşit bir şekilde listelenmesini  sağlamak amacıyla bir satıcının aynı kategori ve aynı ürün başlığı altında birden fazla üyelik kullanmasını yasaklamaktadır. Tedarikçiler, herhangi geçerli bir gerekçe göstermeden aynı kategori ve ürün başlığında birden fazla üyelik kullanmayacak, ve bu üyelikler tespit edildiğinde kapatılacaktır.

ÜCRETLER

F.T.P.'ye Üye Olmak ve Mağaza Açmak ÜCRETSİZDİR.
F.T.P.'de satış yaptığınızda, fotografcitedarikciportali.com'da sunulan hizmetlerle ilgili çeşitli ücretler vardır. Ücretlerimiz basit ve şeffaftır.
Çoğu tedarikçinin bilmesi gereken ücretler şunlardır:

Listeleme ücretleri
F.T.P.'de listelediğiniz ürünlerden ücret alınmaz.

İşlem ücretleri
İşlem ücretleri, bir müşteri mağazanızdan alışveriş yaptığında F.T.P.'nin topladığı ücretlerdir. İşlem ücretleri yalnızca satış yapılan üründen alınır.
İşlem ücreti temelleri:
F.T.P., toplam ürün maliyetinin (ve varsa hediye paketinin) belirlediğiniz listeleme para biriminde % 7'sini tahsil eder.
Ücret tutarı, ödeme hesabınıza otomatik olarak kaydedilir.

Günün Fırsatlarına ekleyeceğiniz ürünler için ise komisyon oranı %10'dur.

Ödeme işlem ücretleri
Satılan her ürününüz için 3 TL ödeme işlem ücreti alınır. Bu işlem ücretleri para yatırmadan önce düşülür. F.T.P.'nin işlem ücretlerine ilavedirler.
Örneğin bir ürününüzü 100 TL'ye satışa çıkardığınızda bu ürün mağazada %7 Komisyon + 3 TL eklenmiş olarak yani 110 TL olarak görünür. Müşteri ürüne 110 TL der ve sizin hesabınıza 100 TL transfer yapılır.